Robert Piasecki - zwycięża w prestiżowym konkursie Hamilton Beach Cup 2018

W dniu 12.06.2018 w niezwykłej scenerii "Monta Volley Beach Club" w Warszawie odbyła się kolejna edycja konkursu barmańskiego "Hamilton Beach Cup 2018".

 

Konkurs niezwykle oryginalny, skierowany do grupy profesjonalnych barmanów którzy w swojej codziennej pracy korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ułatwaiajacych oraz przyspieszających obsługę gości.

Obecnie jest to jedyny konkurs na świecie, który weryfikuje umiejętności barmanów posługiwania się sprzętem barmańskim. Wyciskarki do cytrusów, blendery i miksery spod znaku Hamilton Beach to urzadzenia o światowej renomie, godnej lidera rynku HORECA.

Wyjątkowa formuła konkursu idzie w parze z innowacyjnym sposobem sędziowania i łączenia zdolnosci manualnych z umiejętnościami miksologicznymi uczestników.

IMG 6238IMG 6239IMG 6240

Znaczące nagrody finansowe, mimo iż nie do końca zgodne z duchem International Bartenders Association przyciągnęły do konkursu 28 najzdolniejszych barmanów w Polsce.Konkurs, jak wiele innych został zorganizowany w formule otwartej, zatem blisko połowa uczestników nie reprezentowała barw SPB.

Zgłosiło się kilku barmanów reprezentujacych na co dzień styl "flair", zatem mimowolnie doszło do konfrontacji klasycznej techniki i flairowego luzu.

Etap pierwszy konkursu, rozgrywany w zespołach dwuosobowych, premiował sprawną, szybką obsługę gości podczas realizacji skomplikowanego zamówienia symulującego rzeczywistą pracę barmana w barze.Sędziowie techniczni oprócz pomiaru czasu wykonania zadania, oceniali technikę pracy (zgodnie ze standartami IBA).Punkty karne za popełnione błędy miały duży wpływ na ostateczna kwalifikację zespołów do rundy finałowej.Również jury degustacyjne składające się z przedstawicieli firm partnerskich oraz wyszkolonych śedziów z SPB, miało wpływ na końcowy rezultat tej fazy konkursu.

Ostatecznie do finału awansowały 3 zespoły z wynikami poniżej 6 minut co
znakomicie udowodniło iż doskonale wyszkolony zespół barmanów, to
najważniejszy element profesjonalnego baru. Zwycięzcy eliminacji
Dobrowolski/ Machnio uzyskali ponad dwukrotnie lepszy czas od kolegów
zamykajacych stawkę (4min 46 sek. - bez punktów karnych).

Można pozazdrościć pracodawcy obu barmanów !!!

IMG 6241IMG 6242IMG 6244

Eliminacje zgromadziły liczną publiczność która obok zawodów barmańskich miała możliwość dopingowania zawodników i zawodniczki siatkówki plażowej, albowiem zawody w tej dyscyplinie odbywały się równolegle.

Po krótkiej przerwie organizacyjnej, sześciu finalistów przygotowało swoje autorskie receptury "twistów" kilku tzw. classic cocktails drinków ze światowej listy cocktaili. Uzywając produktów z portfolio firmy STOCK, syropów DaVinci, soków TYMBARK przygotowali autorskie receptury które oceniło organoleptycznie profesjonalne jury.

IMG 6245IMG 6246IMG 6247

Bezapelacyjnym zwycięzcą konkursu został niezwykle utalentowany barman SPB - Robert Piasecki, który potwierdził swoje aspiracje do wygrania cyklu Grand Prix 2018. To kolejny sukces na koncie tego młodego, ambitnego barmana potwierdzający stara maksymę " talent + praca - gwarancją sukcesu!!!!!

Podczas "after party" dla wszystkich uczestników zawodów otrzymałem zapewnienie ze strony Organizatora (Fine Dine) iż przyszłoroczna edycja konkursu będzie jeszcze ciekawsza i uzyska status imprezy międzynarodowej.

Trzymamy kciuki !!!! I do zobaczenia za rok !!!!!

pdfTabela wyników konkursu Hamilton Beach Cup 2018

Z barmańskim pozdrowieniem

Ryszard Berent