Artur Wawrzyszczak - reprezentantem Polski na "Mattoni Grand Drink 2018" - mistrzostwach świata IBA drinków bezalkoholowych

W dniu 14.03.2018 w Warszawie odbyły się eliminacje do największego na świecie konkursu mocktaili "Mattoni Grand Drink 2018".

Do konkursu zgłosiło się 19 członków SPB jednak po wstępnej weryfikacji zakwalifikowało się 11 barmanów z odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem niezbędnym do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Eliminacje miały format warsztatów barmańskich, podczas których uczestnicy wspólnie omawiali koncept związany z recepturą oraz szlifowali umiejętności techniczne. Dzięki uprzejmości firmy SCM - wyłacznego dystrybutora syropów i likierów MONIN w Polsce, warsztaty odbywały się w studio szkoleniowym MONIN w Warszawie ul. Jana Pawła II 11. Uczestnicy mieli możliwość wykorzystania ponad 150 różnych aromatów całego portfolio tego światowego lidera rynku syropów barmańskich. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firmy MASPEX - własciciel marki TYMBARK - portfolio soków owocowych i warzywnych wyglądało niezykle imponująco, co znacznie ułatwiało barmanom sprostanie warunkom konkursu . Dziękujemy !!!! 

mistrzostwa MATTONI-2018-017

ZOBACZ GALERIĘ

Po dodaniu wody mineralnej MATTONI oraz inwencji barmanów, drinki z tak bogatej gamy ingrediencji prezentowały się niezwykle atrakcyjnie.

Swoistym novum zwiazanym z eliminacjami było przygotowanie ustnej prezentacji związanej z inspiracją dotyczacą zarówno składu jak i techniki wykonania mocktailu.

Jest to bowiem ważny punkt regulaminu konkursu finałowego który odbędzie się w dniach 16.06 - 17.06 2018 w Pradze. 

Będzie to 21 edycja największego na świecie konkursu barmańskiego w kategorii drinków bezalkoholowych.. Tegoroczne motto konkursu brzmiało "Innowacja i prostota wykonania" co stanowiło duże wyzwanie dla wszyskich uczestników.

Do rozgrywki finałowej dotarło 3 utytułowanych i niezwykle utalentowanych młodych barmańów ; wielokrotnych reprezentantów SPB na arenie międzynarodowej :

Artur Wawrzyszczak, Robert Piasecki oraz zeszłoroczny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Kopenhadze Rafał Dobrowolski.

Nowy skład sędziowski powołany do oceny finalistów poszerzony o reprezentantów MONIN Polska wyłonił zwycięzcę.

Artur Wawrzyszczak przygotował innowacyjna , oryginalną recepturę (szczegóły zdradzimy po powrocie Artura Z Pragi) która okazała się bezkonkurencyjna.

Pozostaje tylko przygotowanie krótkiego filmu (wymóg regulaminu) oraz prezentacji w języku angielskim, aby zawalczyć o główną nagrodę MGD 2018 - czyli 10000 USD.

Do pokonania pozostaje 23 konkurentow z całego świata, wyselekcjonowanych z krajów członkowskich IBA.

Artur Wawrzyszczak to czołowa postać polskiej sceny barmańskiej, laureat licznych konkursów barmańskich. Inteligentny, nienaganny technicznie, zawsze uśmiechnięty barman to świetna wizytówka Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Ma wszelkie predyspozycje aby pójśc w ślady swoich kolegów Wojtka Urbańskiego i Łukasza Wójcika którzy w latach poprzednich stawali na podium tego prestizowego konkursu.

Czekamy na zwycięstwo !!!!!!!!

Powodzenia !!!!!

z barmańskim pozdrowieniem

Ryszard Berent

P.S. 
Mattoni to znana woda mineralna ze słynntch żródeł z okolic Karlowych Varów (Carlsbad) w zachodniej części Czech.Liczne żródła termalne sprawiają iż Karlove Vary są najbardziej popularnym kurortem uzdrowiskowym u naszych południowych sasiadów.