Mistrzowie hotelarstwa….

18 marca 2021 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”.

Konkurs bazuje na XII – letnim doświadczeniu szkoły w organizacji międzyszkolnego konkursu, o tej samej tematyce. Konkurs odbył się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska. W trakcie organizacji konkursu przestrzegano przepisów dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Do II etapu konkursu – finału zakwalifikowało się 13 uczniów szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. Swój udział potwierdziło 10 uczestników z takich miejscowości jak: Dąbrowa Górnicza, Siedlce, Gdynia, Kwidzyn, Chojna i Słupsk. W pierwszej kolejności uczestnicy dokonali autoprezentacji, 9 najlepszych zostało zakwalifikowanych do drugiej konkurencji, która polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi konsumenta, następnie najlepsza 6 wzięła udział w konkurencji rozstrzygającej, dotyczącej obsługi gościa hotelowego w języku obcym. W jury zasiedli:

1. Mateusz Bożek - Manager Gastronomii Hotelu Grand Lubicz w Ustce;
2. Ewelina Jażdżewska - General Director Hotelu Grand Lubicz w Ustce;
3. Anna Ćwigoń – Słomkowska Dyrektor Hotelu „Jantar” w Ustce;
4. Jonatan Jurgiewicz - Front Office Manager w Hotelu Grand Lubicz w Ustce.

Dla laureatów nagrody ufundowali: Grand Lubicz Hotel ***** Uzdrowisko Ustka, Hotel Jantar***Ustka, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku, Dział Promocji Miasta Ustka, Stowarzyszenie Barmanów Polskich.
Tegoroczni laureaci to:
I miejsce – Dawid Miotk Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni,
II miejsce - Oliwia Stanisławska - Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku,
III miejsce – Sofiia Ustenko - Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Mistrzowie hotelarstwa…

Mistrzowie hotelarstwa…

Laureatom wręczono atrakcyjne nagrody: pamiątkowy puchar, nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego, voucher pobytowy -ufundowany przez Hotel***** Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka, voucher pobytowy w Hotelu *** Jantar w Ustce oraz voucher w wysokości 800 zł do wykorzystania na kurs barmański ufundowany przez Stowarzyszenie Barmanów Polskich.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej prezentujemy podsumowanie punktacji.
Kolejność uczestników w podsumowaniu ogólnym:

Miejsceimię uczestnikanazwisko uczestnikaŁączna liczba punktów
1 Dawid Miotk 328
2 Oliwia Stanisławska 324,5
3 Sofiia Ustenko 315
4 Wiktoria Klimela 291
5 Paulina Michałowska 277
6 Roksana Pluta 269
7 Emilia Gręzak 190
8 Sandra Majewska 179
9 Aleksandra Krupa 177
10 Dominika Pawluk 74