MGD 2021 - ogłasza powrót do normalności!!!

Ruszamy do przodu, koniec lockdownu w IBA.!!!

MGD 2021

 

 


Koleżanki i koledzy!

Mija prawie rok od momentu zawieszenia aktywnosci Stowarzyszenia Polskich Barmanów, historia bez precedensu w 30 latach istnienia naszej Organizacji.Tysiące zamkniętych barów i restauracji, zamrożony kanał HORECA, dziesiątki tysięcy ludzi bez pracy, problemy sektora "hospitality" w całej Europie i w większości krajów świata..Trudno obecnie ocenić perspektywy zwiazane z powrotem do "normalnosci", jednak niemal pewne jest to iż nic nie będzie takie same jak przed pandemią.Ubiegły rok pokazał iż wiele aktywności można przenieść do internetu korzystajac z najnowszych rozwiazań komunikacyjnych., jednak trudno sobie wyobrazić aby wirtualny świat całkowicie opanował "hospitality business" polegający na wzajemnych relacjach międzyludzkich.

Światełko w tunelu daje globalna akcja szczepień, jednak już na początku tej olbrzymiej operacji widac perspektywę minimum 3-4 lat energicznych działań, aby goście mogli wrócić do naszych barów, kawiarni i restauracji bez obawy o zdrowie i życie.

Aby nie popadać w pesymistyczne rozważania dotyczące sytuacji naszej barmańskiej rodziny, mam dla polskich barmanów dobrą nowinę.

Po rocznej przerwie związanej z pandemią Covid 19 - Mattoni Grand Drink - mistrzostwa świata drinków bezalkoholowych ogłasza wielki powrót na scenę najważniejszych imprez barmańskich świata.

W legendarnym Grand Hotelu PUPP w Karlovych Varach odbędzie się w dniach 25-27 06.2021 po raz 23 kolejna edycja MGD 2021. Jak co roku reprezentanci 26 krajów świata stana do finałowej rozgrywki o tytuł, oraz 10000 USD nagrody dla zwycięzcy.Reprezentanci SPB wielokrotnie stawali na podium tych prestizowych zawodów, zatem również w tym roku mamy szansę powtórzyć sukces kol. Agnieszki Cieślar z ostatniej edycji konkursu która odbyła się w Pradze w czerwcu 2019. (3 miejsce).

Jak co roku,warunkiem uczestnictwa w finałach MGD 2021 jest organizacja narodowych eliminacji które wyłonia polskiego reprezentanta.

Obecnie brak możliwości organizacji konkursu "na żywo" jednak proponujemy rozwiazanie które umozliwi wszystkim chętnym podjęcie wyzwania.

Wszyscy członkowie SPB (obowiazek opłacenia składki za rok 2021) będą mogli przygotować własne oryginalne receptury oraz przesłać wraz ze zdjęciem drinka na skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12.03.2021.. W dniu 17.03. 2021 w siedzibie firmy SCM - wieloletniego partnera SPB wspólnie z zespołem barmanów firmy MONIN pod nadzorem p. Roberta Padiaska dokonamy "ślepej weryfikacji" nadesłanych receptur w celu wyłonienia zwycięzcy.Wszystkie receptury zostana przygotowane zgodnie z opisem autora, natomiast załączone zdjęcie pozwoli na ocenę wizualną przygotowanej kreacji.Wszystkie wyniki zostana opublikowane na stronach SPB oraz profilu Facebook do dnia 21.03.2021.

Zwyciezca konkursu bedzie zobowiazany do przygotowania 2/3 minutowego video zgodnie z regulaminem konkursu (patrz załącznik)
Aby zabawa była dostępna również dla osób niezrzeszonych w SPB proponujemy udział wszystkich chętnych barmanów, dla 3 najlepszych receptur przygotujemy nagrody rzeczowe przygotowane przez firmy partnerskie SPB (MONIN, FINE DINE, KOMPANIA PIWOWARSKA, TYMBARK)
W przypadku dodatkowych pytań prosza o kontakt 604 590 851

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard Berent

Załączniki :
1. pdfRegulamin MGD 2021
1. pdfFormularz zgłoszeniowy