POLSCY BARMANI NA IWCC 2016 W AUSTRII

29 sierpnia w malowniczej miejscowości Klagenfurt odbyła się 20 edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów barmańskich na świecie - IWCC 2016.

 

Do udziału w konkursie zaproszono reprezentację Stowarzyszenia Polskich Barmanów w składzie Piotr Dziadkowiec (delegat z ramienia SPB)), oraz dwóch utalentowanych barmanów Artura Wawrzyszczaka i Bartosza Baranowskiego. Panowie byli pod ogromnym wrażeniem gościnności gospodarza Mario Hofferera i jego teamu.

Mario - mistrz świata IBA z roku 2010 (Singapur) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych barmanów na świecie młodego pokolenia założył z grupą przyjaciół profesjonalne studio barmańskie które obsługuje najbardziej prestizowe strefy VIP podczas zawodów Formuły I, koncertów takich gwiazd jak Sting, Madonna,oraz światowych imprez pod flagą największej austiackiej marki RED BULL. Mentorem i wychowacą Mario hofferera jest legenda austriackiej szkoły barmaństwa klasycznego Peter Weissnegger wicemistrz świata z roku 1990 ( Mexico City) Profesjonalne studio kulinarne oraz studio barowe skupia najbardziej kreatywnych,austriackich barmanów którzy pod okiem doświadczonych mistrzów tworzą wspaniałe kreacji sygnalizując nadchodżce trendy i mody we współczesnym,europejskim barmaństwie.Konkurs IWCC pozwolił naszym barmanom podziwiać oraz uczestniczyć w warsztatach barmańskich z Ambasadorami marek Cremesso, oraz oraz słynnego domu szampańskiego  Ruinart. Sam konkurs odbył się w Instytucie miksologii MH, który jest jednym z najbardziej elitarnych obiektów szkoleniowych na świecie. W zawodach wizięło udział 13 barmanów z Europy. Założeniem kategorii Open było przygotowanie drinków na bazie produktów wylosowanych przez organizatora, krótka prezentacja pomysłu  i zaprezentowanie gotowego drinka. Nasi reprezentanci wylosowali kolejno:

Artur Wawrzyszczak: Top Spirit, Cremesso,
Bartosz Baranowski: Bacardi & Martini, Cremesso.

Do finałowej rozgrywki awansował  Bartek Baranowski z drinkiem na bazie Ginu oraz herbaty Rojbos wanilia, serwowanym w filiżance.

Finał konkurs odbył się w trakcie uroczystej kolacji w Casino  Velden am Wörthersee, niezwykle snobistycznym,ulubionym przez austriackich celebrytów miejscu... Ostatecznie po nezwykle zaciętym pojedynku Bartek zajął 3 miejsce które jest kolejnym trofeum w kolekcji tego niezwykle uzdolnionego barmana.

Gwoli przypomnienia Bartek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich barmanów w stylu flair który niejednokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowych konkursach barmańskich ( MŚ 2008 - Puerto Rico - 6 miejsce )Od kilku już lat doskonali swoje umiejętności startując w zawodach w kategorii " classic " co przynosi wymierne korzyści zarówno jemu jak i SPB. Artur Wawrzyszczak nie miał szczęścia w swojej grupie jednak tuż po ogłoszeniu wyników konkursu  zapowiedział rewanż w roku przyszłym. Gratulując sobie świetnego wyniku chciałbym podziękować kol. Piotrowi Dziadkowcowi za merytoryczną opiekę i wsparcie drużyny.

Dziękujemy za możliwość udziału w IWWC 2016 i czekamy na zaproszenie do Klagenfurtu w roku przyszłym.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Z barmańskim pozdrowieniem
 
Artur Wawrzyszcak
 
Bartek Baranowski