MONIN CUP JUNIOR 2014

Znamy już zwycięzców drugiej edycji ogólnopolskiego  konkursu  barmańskiego MONIN CUP JUNIOR 2014! Gala Finałowa odbyła się 4 grudnia 2014 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Nr 2 przy ulicy Majdańskiej w Warszawie. O cenne nagrody walczyło 26 uczestników z 26 szkół z całej Polski.

Pierwsze miejsce zajęła Edyta Martuś z Gliwic z drinkiem blenderowanym ‘Basiliana’ ze świeżą bazylią i syropem Monin Cucumber  zmieszanym z sokiem  pomarańczowym oraz  z czerwoych grejfrutów  . Główną nagrodą  był  pamiatkowy Puchar ,  profesjonalny blender marki Hamilton Beach oraz zaproszenie na kurs barmański.

I miejsce Edyta Martuś (Gliwice)
II miejsce Radosław Pysz (Bielsko-Biała)
III miejsce Sabina Cielęcarz (Bielsko-Biała)

Dodatkową atrakcją podczas gali był gościnny występ Mistrza Świata IBA 2014 w Kategorii Cocktail Classic- Wojciecha Urbańskiego. Przeprowadzony przez Wojciecha pokaz zainteresował nie tylko uczestników, a warsztaty połączone z degustacją efektów zainspirowały  wielu młodych adeptow sztuki barmańskiej..

MONIN CUP JUNIOR 2014 to druga edycja ogólnopolskiego konkursu barmańskiego dla uczniów Szkół Średnich Zawodowych, którzy rywalizowali w tworzeniu najlepszych receptur drinków bezalkoholowych przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. Młodzi Barmani zmierzyli się w kategorii   ‘Long Drink’, a wyłoniona ścisła czołówka finalistów walczyła o zwycięstwo i cenne trofea wykonując koktajl metodą blenderowania.

Relacja videoRelacja foto
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.563151397154128.1073741896.165900260212579&type=1

Wydarzenie to ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. Sponsorem tytularnym jest marka MONIN, która jest obecnie uznawana  za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, sosów deserowych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty- ponad 150 smaków sprzedawanych w 144 krajach na świecie.

Organizatorem konkursu jest wyłączny importer marki MONIN w Polsce- SCM Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.facebook.com/MoninPolska i www.moninpolska.pl

Sponsorzy konkursu:

Organizator: SCM Sp. z o.o.  oraz  
Sponsor tytularny: MONIN
Partnerzy strategiczni: Hamilton Beach
Partnerzy: Perrier, Pepsi, President
Patroni merytoryczni: Stowarzyszenie Polskich Barmanów , Międzynarodowa Szkoła  Barmanów i Somelierów