Zwyczajny Zjazd Delegatów i wybory Zarządu Głównego SPB na kadencję 2015 - 2018

Koniec listopada był zaplanowanym terminem Zwyczajnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Polskich Barmanów. Czterdziestu  dwóch uczestników zjechało do Pruszkowa gdzie w gościnnych progach zaprzyjaźnionego hotelu  Viktor  Pruszków  by de Silva odbyło się ważne dla  wszystkich  członków  SPB spotkanie.

Cztery lata  ubiegającej kadencji Zarządu Głównego to najciekawsze najbardziej znaczące w historii wydarzenia. Jednocześnie jest to  punkt wyjścia na lata 2015- 2018 okres niezwykle ważny dla przyszłości naszej Organizacji. Już w roku 2015 mamy bowiem jubileusz 25-lecia istnienia.

Nowo wybrany Zarząd Główny nie był dla nikogo niespodzianką, chociaż nastąpiła wyraźną zmiana pokoleniowa. Pozwoli to na lepszą komunikację z młodym pokoleniem profesjonalnych barmanów oraz będzie dobrą szkołą pracy na rzecz naszej organizacji. To niezwykle cenne w kontekście przyszłorocznych obchodów 25 lecia istnienia  SPB. Juz podczas obrad widać było aktywność i zaangażowanie nowych, młodszych kolegów w rozwiązywanie bieżących spraw. Tak trzymać i oby entuzjazmu wystarczyło na następne lata.

Po zakończeniu części oficjalnej. nastąpiła druga część spotkania podczas której został podsumowany internetowy konkurs promujący markę VeRy. Laureatami konkursu zostali barmani z Casinos Poland którzy w nagrodę za wyniki sprzedaży VeRy na kieliszki, otrzymali vouchery podróżnicze o wartości 4500 PLN do  wykorzystania na wyjazd do Francji.

Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów zostało uświetnione pokazem sztuki barmańskiej flair w wykonaniu Bartka Baranowskiego który tuż  po spotkaniu  wyjechał na Tajwan aby reprezentować Polskę na konkursie Golden Cup 2014 wraz z Piotrem Szramą oraz członkami polskiej reprezentacji Remigiuszem Labusem i Kamilem Klajn.

Spotkanie zakończyła goraca dyskusja dotycząca kalendarium wydarzeń na rok 2015. ,rok pełen interesujacych wydarzeń, konkursów i szkoleń

pdfProtokół ze zjazdu

z barmańskim pozdrowieniem
Ryszard berent