International Castle Cocktail Cup 2014 w Bolzano dla Reprezentacji SPB.

Czteroosobowa reprezentacja Stowarzyszenia Polskich Barmanów udała się do Bolzano we Włoszech na International Castle Cocktail Cup 2014, imprezę towarzyszącą Targom Hotelarsko – Gastronomicznym organizowanym cyklicznie  w tej miejscowości. Po kilkunastogodzinnej jeżdzie samochodem dotarliśmy 22.10.2014 do Hotelu Eberle****, malowniczo położonego w otoczeniu winnic na stromym podgórskim stoku .

Serdeczne powitanie  gospodarzy i innych reprezentacji narodowych wprawiło nas we wspaniały nastrój. Wieczorna kolacja z lokalnymi gatunkami wina i piękne widoki na pasmo ośnieżonych już Dolomitów stały się wisienką na torcie. Ale wiele atrakcji jak się okazało było dopiero przed nami. Kolejny, konkursowy już dzień, to wizyta kolegów Wojciecha Urbańskiego, Artura Wawrzyszczaka i  Janka Kachniarza na targach Hotelarsko – Gastronomicznych w Bolzano, gdzie odbył się briefing konkursowy. Wszyscy startujący poznali tam port folio produktowe ( składało się w większości z lokalnych produktów ) oraz w czasie 2 godzin musieli przygotować propozycje cocktailu Fancy, oraz jego dekoracje. Praca naszych kolegów wzbudziła wielkie zainteresowanie gości Targów oraz startujących członków innych reprezentacji. Nasz kolega Wojciech Urbański World Champion z Cape Town udzielił tam także kilku wywiadów lokalnym mediom. W tym czasie opiekun grupy SPB oraz sędzia techniczny zawodów, Jarosław Zyguła udał się na zaproszenie Organizatorów do rodzinnej winnicy LOACKER, gdzie w niezwykle serdecznej atmosferze odbyła się degustacja win będących jej wizytówką. Wina te produkowane są w oparciu o ekologiczne procedury,  ręczny zbiór winogron i eksportowane na wszystkie kontynenty. Wspólne zdjęcie z panem Franzem Josefem Loackerem  będzie miało swoje miejsce w księdze gości winnicy. Wieczorem 23.10.2014 reprezentacje Włoch, Chorwacji, Słowenii, Austrii, Niemiec, Słowacji, Danii i Polski udały się do Disco Clubu Miro, gdzie zorganizowano konkurs. Siedemnastu uczestników przy aplauzie publiczności rywalizowało w kategorii Fancy Drink w ramach regulaminu IBA. Po około 2 godzinach, Jury techniczne w osobach Giorgio Fadda członek IBA ( Włochy ), Leonardo Veronesi ( Włochy ), Jarosław Zyguła ( Polska ) oraz komisja degustacyjna wyłoniły laureatów ICCC 2014 Bolzano. Pierwsze miejsce przypadło bezapelacyjnie obecnemu Mistrzowi Swiata z Cape Town 2014, Wojtkowi Urbańskiemu. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi Słowenii Davidowi Povsekowi, trzecie z równą ilością punktów Arturowi Wawrzyszczakowi także reprezentantowi SPB. Janek Kachniarz nasz trzeci startujący zgarnął nagrodę publiczności dopełniając dzieła. Jego dekoracja drinka wzbudziła spore zainteresowanie zarówno Jury, jak i innych reprezentacji.
Następnego dnia w znakomitym nastroju opuszczaliśmy Little Paradise, jak nazywają Południowy  Tyrol i rejon Bolzano mówiących w większości w języku niemieckim mieszkańców, jak i turystów.  Wizyta w zaprzyjaźnionej sławnej winnicy Endizzi w Masetto, gdzie przyjmujący nas gospodarz pan Luigi Ghezzi uraczył nas najlepszymi gatunkami produkowanych tam win oraz ekspresowa wycieczka do i po Wenecji, gdzie odwiedziliśmy słynny Bar w Hotelu Westin& Regina przy placu San Marco dopełniły czarę niezwykle pozytywnych wrażeń.

W tym miejscu chciałbym w imieniu własnym i kolegów złożyć serdeczne podziękowania Prezydentowi SPB Ryszardowi Berentowi, Organizatorom Konkursu, Gospodarzom Winnic, za umożliwienie nam wspaniałego pobytu w tych uroczych miejscach. Osobiście dziękuję kolegom Wojtkowi Urbańskiemu, Arturowi Wawrzyszczakowi, Jankowi Kachniarzowi za sportową postawę, współpracę oraz dyscyplinę, co zaowocowało bezpośrednimi zaproszeniami na następne konkursy w Słowenii i Chorwacji.

Z barmańskim pozdrowieniem,
Jarosław Zyguła.

Fotorelacja: