Rudolf Jelinek Cup 2014 (05.09 -07.09.2014)

Na zaproszenie Czeskiego Stowarzyszenia Barmanów delegacja SPB w składzie Bartek Gawlak, Piotr Dziadkowiec, Łukasz Smalarz z Rzeszowa, Mateusz Sięka z Zakopanego, Krzysiek Migra z Nowego Targu, Przemek Sysło z Krakowa i Łukasz Radziulewicz z Sopotu wzięła udział w XIV edycji Jelinek Cup 2014
Organizatorzy zapewnili nam pobyt w malowniczym Rancho w Kostelanach na Morawach. Po przybyciu i zarejestrowaniu sie na Ranchu odbyła sie kolacja powitalna dla wszystkich uczestników konkursu. Następnie, w formie "speed testu" ( wykonaniu w jak najszybszym czasie drinka Bohemia Sauer) były przydzielane numery startowe.

Dzień następny rozpoczął się od przejazdu do fabryki Rudolofa Jelinka, gdzie odbywał się konkurs klasyczny.

W szranki stanęło 16 barmanów z Czech, Słowacji i Polski (Łukasz Smalarz, Mateusz Sięka ,Krzysiek Migra, Łukasz Radziulewicz). Zawodnicy mieli za zadanie wykonać po cztery porcje short i long drinka na bazie produktów Rudolf Jelinek. Kreacje przygotowywane na barach konkursowych oceniane były przez komisję techniczną do której zaproszony został Master Bartender Bartłomiej Gawlak -Kubik oraz komisję degustacyjną w której zasiadał Master Bartender Piotr Dziadkowiec.
Ciekawym rozwiązaniem przyjętym przez organizatorów było przygotowywanie przez barmanów podczas jednego występu dwóch kategorii napojów w łącznym czasie 12 min.  

Dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników konkursu cieszył się pokaz dekorowania drinków przez naszych reprezentantów, którzy wykazali sie dużą kreatywnością w wykonywaniu ozdób.   

Pierwsze trzy miejsca w konkursie przypadły naszym kolegom z Czech. Nasi reprezentanci uplasowali sie tuż za podium.

Po zakończeniu konkursu mieliśmy przyjemność zwiedzać fabrykę Rudolf Jelinek, poznać jej historię szczegóły związane z wytwarzanymi w niej produktami.

Wieczorna część dnia została zarezerwowane dla konkursu flair odbywającego się na Ranchu w Kostelanach pod gołym niebem.  Każdy z uczestników wykonał świetne przedstawienie, a nasz kolega Przemek Sysło  zajął 2 miejsce, przegrywając o włos z Czechem.

RUDOLF JELÍNEK CUP odbywa się pod patronatem firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., od której wszyscy uczestnicy konkursu, a także jury otrzymali upominki.

Dziękując naszym czeskim przyjaciołom ,obiecaliśmy rewanż w roku przyszłym

Wracając z małym niedosytem, czekamy niecierpliwie na przyszłoroczną ,jubileuszową XV edycję konkursu Jelinek Cup 2015, na którą nasza reprezentacja otrzymała imienne zaproszenie.

z barmańskim pozdrowieniem
Łukasz Radziulewicz

Relacja prasowa: pdfczytaj

Fotorelacja: