Austria Klagenfurt - 30.08 - 2.09.2014

Konkurs o obecnej nazwie IWCC (International Wörthersee Cocktail Cup) po raz pierwszy odbył się 20 lat temu pod nazwą CC (Cocktail Cup). W późniejszych latach nazwa ta została zamieniona na WCC (Wörthersee Cocktail Cup), co miało związek z miejscem odbywania się tego konkursu nad jeziorem Wörthersee. Trzy lata temu konkurs ten nabrał świeżości, dzięki Mario Hofferer i jego zespołowi. Od tego czasu nabrał on rangę międzynarodową o nazwie IWCC. Każdego roku są również są zapraszani barmani z Polski. W bieżącym roku w tym evencie uczestniczyli : Nicol Kot, Monika Krzemieniewska oraz Wojciech Urbański.

Męczącą trasę podróży zrekompensowały na miejscu uczestnikom uśmiechnięte twarze organizatorów czyli zespół Mario Hofferera. Po oficjalnym rozpoczęciu –welcame drinku udaliśmy się do restauracji mającej dwie gwiazdki Michelin. Gości z Polski potraktowano  bardziej wyjątkowo niż pozostałych. Przygotowano dla nich sheutle boat servise – czyli łódki, którymi dopłynęli na kolację. Tu ogłoszono kolejność startu uczestników: Wojtek 6, Nicol 12, a Monika 22. Po kolacji odbyło się wieczorne after party w klubie  a potem powrót do hotelu. Dzień konkursu zaczęliśmy od zajęć Tai chii oraz Masterklass. Każdy z  nas stresował się przed występem. Tegoroczna forma konkursu nieco się różniła od tego w zeszłym roku. Nie było ograniczenia czasu przy przygotowaniu dekoracji jak i oceny technicznej, jednak tym razem podczas 10 minutowego występu, gdzie przygotować trzeba było 4 porcje cocktailu należało przez 5 minut opowiedzieć o inspiracji przy tworzeniu tego napoju. Zawodnicy podzieleni byli na trzy kategorie : bacardi-martini, top spirit oraz kawa. Z każdej kategorii tylko dwóch uczestników przechodziło do finału, który odbywał się wieczorem. Z trójki naszych reprezentantów w finale znalazł się Wojtek Urbański. Wygrał on swoją kategorię kawa. Zadowoleni dotarliśmy po wielu godzinach z powrotem do Polski. Polska ekipa dostała zaproszenie na przyszłoroczną edycję IWCC.

Konkurs został zorganizowany na światowym poziomie gdzie z roku na rok podnosi się poziom organizacji. Ogromne podziękowania i gratulacje dla Mario Hofferer i całego jego zespołu.

Fotorelacja

Z pozdrowienie barmańskim
Nicol Kot
Monika Krzemieniewska
Wojciech Urbański