Polska - Słowacja 7:10 - piłkarski mecz przyjażni w Zakopanem

Zgodnie z wieloletnią tradycja w dniach 11-13 czerwca w Zakopanem odbył sie zlot  barmanów - piłkarzy  reprezentujących Polskę i Słowację.
Była to już 15 edycja corocznych meczów piłkarskich  obu reprezentacji, albowiem w  1996 roku  rozpoczęliśmy tradycję corocznych spotkań zaprzyjażnionych  stowarzyszeń Polski i Słowacji. Oprócz meczu, świetnej atmosfery,  dużej dawki emocji, zabawy i śmiechu, imprezie towarzyszą również sponsorzy.

W  Zakopanem  barmańską reprezentację wsparła Kompania Piwowarska która dla wszyskich uczestników meczu oraz licznej grupy kibiców przygotowała 2 beczki piwa. Źródła nie podają czy Polscy reprezentanci nie naruszyli dobrego obyczaju i nie wzmocnili się (niektórzy twierdzą iż się osłabili) przed meczem piwem rodem z Tych.

Reprezentantów Słowacji wsparła firma Rudolf Jelinek która  przygotowała dwugodzinną prezentację swoich produktów wraz z degustacją.

Dwudniowa impreza udała się wyśmienicie, zarówno pod względem sportowym jak i integracyjno- szkoleniowym. Mimo iż piłkarze ze Słowacji przywieżli ze sobą 30 stopniowy upał, nasi reprezentanci długo nie oddawali pola i dopiero w końcówce meczu ulegli Słowakom 7:10.

Tajemnicą poliszynela jest fakt iż kilku reprezentantów naszych południowych sąsiadów to półzawodowcy reprezentujacy 3 ligowy klub ze Smokowca. Ciekawe czy słowaccy przyjaciele maja praktykę po obu stronach lady barowej czy też wzmocnili swoją reprezentację aby poprawić dotychczasowy bilans piłkarskich potyczek?

Po meczu i obiedzie  zawodnicy udali się na relaks w SPA oraz leczenie obolałych kości.

Wieczorem była kolacja grilowa połączona z oglądaniem ceremonii rozpoczęcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii.

Bookmacherzy mieli niesamowite szczęście albowiem przed meczem nikt nie obstawił wyniku 7:10. Cała pula przeszła zatem na oficjalny mecz rozpoczęcia brazylijskiego Mundialu. Tym razem lepsi byli Polacy (wiadomo że na piłce znamy się najlepiej) to my zgarnęliśmy całą pulę. Zatem w meczu 1:1

Cała impreza niezwykle udana, kto nie był niech żałuje. W przyszłym roku rewanż w Starym Smokowcu .

Dziękujemy sponsorom i organizatorom !!!!

 

Fotorelacja i Film