"Dni polskie w Czechach" - Wojtek Urbański one man show !!!!!!!!!!

Ostatni czerwcowy weekend w stolicy czeskiej republiki upłynął pod znakiem największej na świecie imprezy barmańskiej Mattoni Grand Drink 2014.

Organizatorzy zaprosili 35 delegacji reprezentujących kraje członkowskie IBA z całego świata aby w ciągu 2 dni rozegrać mistrzostwa świata w kategorii "mocktail" - drink bezalkoholowy przygotowany na bazie znakomitej wody mineralnej MATTONI .

Stary o ponad stuletniej historii Hotel AMBASADOR położony przy placu Wacława w samym sercu Pragi, był areną zmagań 35 najlepszych barmanów świata którzy zaprezentowali swoje niepowtarzalne,  oryginalne kreacje .

pdfWyniki konkursu

Sobotni konkurs wyłonił 6 najlepszych,  najbardziej kreatywnych barmanów którzy byli główną atrakcją niedzielnego wieczoru w największej komercyjnej telewizji NOVA. Wspólnie z czeskimi celebrytami oraz gwiazdami muzyki rozrywkowej, wystąpili w 2 godzinnym show transmitowanym na żywo w czeskiej i słowackiej telewizji. Szkoda że nie w polskiej, albowiem głównymi bohaterami wieczoru byli Wojtek Urbański, najlepszy duet barmański na świecie w stylu flair Marek Posłuszny + Tomek Małek oraz Ewa Farna - gwiazda muzyki popularnej po obu stronach naszej południowej granicy.

Kilka tysięcy widzów czekało na ostateczny werdykt sędziów który brzmiał następująco :

  • Grand Prix - najlepsza dekoracja - Wojtek Urbański ( Polska )
  • Grand Prix - najbardziej innowacyjna receptura - Wojtek Urbański ( Polska )
  • Grand Prix - najlepszy design - Wojtek Urbański  (Polska )
  • Grand Prix MGD 2014 - II miejsce Wojtek Urbański ( Polska )

Dziesiątki gratulacji od polskich turystów,  niezwykłe słowa uznania od Organizatorów,  wspaniały niezapomniany polski wieczór w kosmopolitycznej,  pełnej turystów z całego świata Pradze.

Oceniając występ Wojtka trzeba zauważyć iż stopień trudności,  łączenia technik barmańskich,  niezwykła elegancja i precyzja pracy pokazały kunszt pracy barmana na najwyższym światowym poziomie.

Przegrana z reprezentantką Estonii Kristą Meri ( mistrzyni świata z Tajwanu 2007 ) o 1 pkt. jest dowodem jak niezwykle ważne są najdrobniejsze elementy i detale w mistrzowskiej rozgrywce.

Zabrakło odrobiny szczęścia albowiem Wojtek udowodnił po raz kolejny iż jest obecnie czołową postacią europejskiej sceny profesjonalnych barmanów.

Gratulując Estończykom zapowiadamy rewanż w Kapsztadzie.

z barmańskim pozdrowieniem
R. Berent

Popatrzcie jak walczyli finaliści